KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009277
*
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 19:51:03
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32
*
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk mÃ¥lare född 1933 i Vimmerby, död 2018.Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32